Celostátní pyramida – deska cti. K čemu slouží?

Po udělení každého Březového lístku je potřeba nového nositele nebo udělení dalšího stupně stávajícímu nositeli nahlásit do pyramidy. Proč je to důležité?

Matěj Zelinka – Worky se ptá Honzy Burdy – Tatanky, předsedy správní rady Galénova nadačního fondu, který se o Březové lístky stará.

Udělil jsem Březový lístek, dodržel u toho všechna pravidla, ale tím moje povinnosti jako udělovatele nekončí.

Po udělení každého Březového lístku je potřeba nám poslat takzvané hlášení do pyramidy. Celostátní pyramidu nebo-li desku cti, najde každý v pohodě na našem webu www.brezovylitek.cz. Nahlášení je důležité ze dvou základních důvodů.

Když jsi udělovatel, můžeš se do pyramidy podívat, jestli člověk, kterému chceš Březový lístek udělit, už náhodou nějaký nemá. To aby nedostal nějaký stupeň dvakrát. Můžeš si také najít nějaké oddíly v okolí, kde ti mohou pomoci s podpisovou silou.

No a pro nositele Březového lístku to je také jistý druh ocenění – být zveřejněn vedle jmen jako třeba Jaroslav Foglar nebo Miloš Zapletal. Celostátní deska cti je totiž skvělá společnost úžasných lidí.

Pyramida je tedy veřejná.

Ano, rozsah údajů je však zcela minimální a není tedy třeba se bát nějakého zneužití osobních údajů. Evidujeme jméno a příjmení, přezdívku, město a organizaci nebo oddíl, ze kterého oceněný pochází. Díky tomu třeba víme, že nejvíc nositelů Březových lístků je v Junáku (skoro 4.000) a největší kraj, z pohledu počtu nositelů, je Jihomoravský.

Jak takové nahlášení funguje?

Tady opět odkážu na web. Tam máme jednoduchý Google formulář. U nového nositele potřebujeme všechny údaje, které jsem říkal. Při udělení vyššího stupně stávajícímu nositeli stačí kód, pod kterým je uveden v pyramidě. Při hlášení většího počtu udělení najednou je možné využít dostupnou excelovou tabulku. Samotnou aktualizaci v databázi potom, na základě odeslaného hlášení, provede strážce pyramidy Jája.

Comments are closed.