Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Veni, vidi, redi

publikováno 21. listopadu 2007

Přišel jsem, viděl jsem, odšel jsem, řekl by Caesar Augustus, kdyby navštívil mýma očima letošní tzv. CVVZ.

Po šňuře let, kdy jsem jezdil na CVVZ jako dost vytížený lektor, a neměl tudíž čas ani si pokecat s kamarády, natož sledovat něco jiného než abych byl včas na svém programu a měl tam připravenu všechnu techniku, jsem se letos dostal do Třeště nedopatřením jako VIP host (jen proto, že GNF a lidé kolem BL měli zájem, abych zde byl k dispozici pro zájemce o informace a o případné pořízení odznaků BL), tak jsem se zděšením mohl zjistit, kam se za ty roky posunuly tyto akce. Název CVVZ se mi zdá v současnosti již irelevantní, neboť o výměnu zkušeností jde až na posledním místě a celá akce mi spíše připoměla podzimní Bambiriádu a hlavně obrovský konzum. Kde bylo nejvíce narváno? Atraktivity a adrenalinovky, herna, čajovna, in-dílny (obličejové masky např.), country bál atd... ne že bych měl něco proti takovým aktivitám (sám vedu outdoorovou lesní školu), ale současný název je zavádějící. Těch pár skalních, kteří ještě pamatují skutečné výměny zkušeností, brzy zrezignují. Nehodnotím organizační zajištění akce, protože je mi jasné, že takovouto magalomanii nelze bez problémů zvládnout. Tuším, že již od Českých Budějovic se výrazným znakem CVVZ stalo nekonečné bloumání po rozlehlých prostorách nepřehledných škol, kde každý hledal svůj program a svou místnost (včetně některých lektorů). Ze srdce přeji přerovské Dlažce, aby se jim povedlo příští rok to, co proklamují na svých žlutých letáčcích. Jen nevím, jak chtějí dokázat, aby přijeli účastníci podle jejich představ, tedy takoví, kteří pracují s dětmi, vedou nějakou skupinu, nepřijedou se tam jen pobavit (a bohužel si i zachlastat), a mají za sebou nějakou tzv. vzdělávací akci, tedy nějaký ten dekretík, (třeba jako my skauti - na vedení oddílu např.) To by opravdu museli být nekompromisní při výběru účastníků. Nebudou mít současně strach, že jim místo 1500 lidí přijede jen 500?? Ne že by to nebylo ku prospěchu věci že? No a pak mě trochu zaráží ta délka CVVZ2008 a doba konání o podzimních prázdninách. Myslím, že dost aktivních lidí budou plánovat nějakou akci s dětmi (včetně lektorů, tedy těch, kteří se nepotřebují za každou cenu zviditelňovat na celostátním fóru), a bude to náročné nejen pro účastníky, ale i pro ty zodpovědné lektory. Mohu říci, že po Ostravě, osmi jedenapůlhodinových lektorských programech a dvou večerních promítáních, jsem byl totálně na šrot, a to se jednalo jen o tři dny, ne o čtyři!!!

No a na závěr milí přátelé Březového lístku, kde jste byli? Na CVVZ v Třešti asi moc ne, protože jsme měli pocit s Pegasem, že jsme tam byli jaksi navíc. Seminář o BL byl pro naprostý nezájem zrušen a k info stanovišti BL přišlo za celou sobotu tolik zájemců, že by mi prsty na obou rukou stačily. Lednovému PONSu jsem připraven navrhnout, aby zvážil účast GNF a BL na dalších CVVZ jako ztrátu času.

Hezký zbytek roku přeje Jerry

Zprávy z Březového lístku

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

2. května 2018
Aktualizace pyramidy – výzva Jsme si vědomi, že během let mohlo v pyramidě dojít k chybným, nedostatečným nebo duplicitním zápisům…..to se v takovém množství údajů stává……nicméně je potřeba občas provézt „jarní úklid“ a pokusit se vzniklé chyby napravit. Prosíme Vás tedy o kontrolu údajů osobních i Vaší organizace a nahlášení potřebných oprav. Všimnete-li si v pyramidě chybných nebo chybějících údajů a umíte nám s dohledáním údajů pomoci, napište mi, prosím………každá informace, obzvláště u starších nositelů, je pro nás velmi přínosná…. Děkujeme 😊
2. května 2018
Aktualizace pyramidy – změna Nově nebudeme aktualizovat pyramidu jednou za čas k nějakému datu, ale průběžně s každou nahlášenou změnou…….údaje v pyramidě tak budou stále živé a aktuální….. 😊

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: