Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

PhDr. Jiří Hromádko (čestný BL)

publikováno 29. dubna 2008

* 1939
Vyrůstal na pražských Královských Vinohradech. Jako téma své doktorandské práce si na Univerzitě Karlově sice zvolil vliv Vítězslava Hálka na české, přesněji Národní divadlo, ale brzy po absolvování univerzity se začal věnovat publicistice.

V Československém rozhlase se podílel na vytváření populárně naučných pořadů pro děti a mládež; po nuceném odchodu - za účast ve vysílání rozhlasu v srpnu 1968 - byl nucen svou další tvorbu omezil jen na podobu písemnou. Z té doby se mimo jiné datují i jeho spoluautorství seriálu Modrá pětka, který vyšel i knižně, a články v časopise Naše rodina, jejichž cílem bylo srozumitelně seznamovat čtenáře s naší i světovou historií a kulturou. Když se až v roce 1990 opět mohl vrátit do rozhlasu, pomáhal v pořadu Radio na polštář mladým posluchačům objevovat poezii táborových ohňů, dalekých krajů a minulých dějů. Pro tento pořad a pro Domino připravil dramatizace velkého množství příběhů od autorů našich - také Jaroslava Foglara - i světových, často se vracel i k historickým tématům. Pro pořady Prstem po mapě a Periskop vytvořil cyklus pásem, které posloužily jako podklad jeho encyklopedické Velké knihy objevování Země. V současnosti se jako externí redaktor Českého rozhlasu 2 - Praha věnuje pořadům Domino a Periskop. Zajímá se o humánní i přírodní vědy, vodáctví, lyžování a tenis.

Nositelé Březového lístku ze správní rady GN-Galénova nadačního fondu spolu se strážcem internetové Desky cti si uvědomili trvalé zásluhy Jiřího Hromádko při podněcování a naplňování ušlechtilých zájmů našich dětí a mládeže a proto mu před jeho letošními jmeninami udělili a předali Čestný březový lístek.

23. dubna 2008
Rudolf Kašpar - Pegas

Zprávy z Březového lístku

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

2. května 2018
Aktualizace pyramidy – výzva Jsme si vědomi, že během let mohlo v pyramidě dojít k chybným, nedostatečným nebo duplicitním zápisům…..to se v takovém množství údajů stává……nicméně je potřeba občas provézt „jarní úklid“ a pokusit se vzniklé chyby napravit. Prosíme Vás tedy o kontrolu údajů osobních i Vaší organizace a nahlášení potřebných oprav. Všimnete-li si v pyramidě chybných nebo chybějících údajů a umíte nám s dohledáním údajů pomoci, napište mi, prosím………každá informace, obzvláště u starších nositelů, je pro nás velmi přínosná…. Děkujeme 😊
2. května 2018
Aktualizace pyramidy – změna Nově nebudeme aktualizovat pyramidu jednou za čas k nějakému datu, ale průběžně s každou nahlášenou změnou…….údaje v pyramidě tak budou stále živé a aktuální….. 😊

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: