Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

O Březových lístcích na CVVZ 2007

publikováno 21. listopadu 2007

Ředitel CVVZ 2007 v Třešti, Martin Paclík-Coody se štábem, zavedli chvályhodnou novinku: na visačkovou jmenovku předtiskli obrys Březového lístku. Do něho si mohli jeho nositelé připíchnout svůj odznak, nebo alespoň vyznačit jeho barvu či stupeň. Organizátoři CVVZ také splnili přání účastníků letošního PONSu nositelů BL a vyhradili pro "infokoutek Březový lístek" nepřehlédnutelný prostor na okraji jeviště v jídelně. Na tzv. horizontu byl zavěšen výrazný transparent, na samém okraji jeviště byly vystaveny kartogramy Rozmístění nositelů BL v České republice: tzv. druhý z října 2006 na podlepené mapě 1:500.000 s dodatkovou tabulkou přírůstků počtu nositelů k 23/10 2007, kartogramy A4 za jednotlivé kraje a propagační letáčky. Poblíž nich celou sobotu zastával službu informátora Jerry-správce Desky cti, odpoledne a večer tam také prodával odznaky BL a Žlutého kvítku. U kartogramů se zastavilo zhruba 30 účastníků CVVZ.

Před polednem do Infokoutku přišel i Galén, který tak vyhověl velké prosbě Coodyho, a za pomoci své rodiny si splnil velké přání - vidět zase CVVZ. "Na kus řeči" se u něho zastavila řada starších i mladých přátel; jen některé z nich se mi podařilo vyfotografovat /viz Fotogalerie/. Galén také poskytl rozhovor redaktorům Zpravodaje CVVZ, jehož přepis pro čtenáře těchto stránek cituji:

"Jaký je rozdíl mezi prvními CVVZkami a těmi současnými?" "Rozhodně jsou teď mnohem lépe a rychleji organizované. Trošku mi v tom chybí taková zdravá nervozita. Je vidět, že tyto akce jsou čím dál tím propracovanější." "Je dnes těžké pracovat s mládeží?" "Věnuji se mládeži stále a pořád je v té práci něco nového. Staří odcházejí a nahrazují je mladí - to je moc dobře. Nemyslím si, že je těžší zaujmout dnešní mládež, to ne. Byl bych nerad, kdyby se ale z CVVZ stal pouhý zvyk. Jsem rád, když lidé pořádají zase něco nového z vlastní iniciativy." "Jak se Vám líbí Vysočina?" "Líbí se mi tady moc, i když přiznávám, že nejsem moc zvyklý, že je samostatným krajem. Mám rád i ostatní kraje - mým oblíbeným regionem jsou východní Čechy." "Co byste vzkázal dnešním mladým lidem?" "Aby bylo stále více těch, kteří druhé podporují iniciativně, nečekají jenom na různá ocenění a dělají to s láskou." Kdo je nebo byl Vaším vzorem?" "Všichni jsme vyrůstali s Jaroslavem Foglarem, ten nás ovlivnil; cítím se být "mluvčím" foglarovců." "Jak vznikla Vaše přezdívka Galén?" "V naší době nebyly přezdívky ještě tak časté a obvyklé. Chtěl jsem mít nějakou zvláštní a tak jsem si ji našel podle postavy z Čapkovy Bílé nemoci."

Velmi mile na mne působil pokus českobudějovického sdružení RADAMBUK zaujmout účastníky CVVZ audiovizuální "nástěnkou". Její součástí byla i graficky vyjádřená Jihočeská Pyramida nositelů Březového lístku /viz Fotogalerie/.

Obvyklý seminář Březový lístek se letos nekonal, lektor (Břéťa Boháč) byl připraven, ale nikdo z přihlášených účastníků se k němu nezapsal. V seznamu lektorů byli mj. uvedeni nositelé BL Burda Jan-Tatanka (8), Bureš Michal-Bumerang (2), Cvejn Vratislav-Démon (6), Janoušek Michal-Turbomyšák (3), Jung Martin-Maťo (4), Lešingr Tomáš-Strejda Vláček (2), Nováček Mojmír-Pirát (10), Řeháček Jiří-Bílý Riki (7), Skoček Ivo-Hop (6), Svoboda Kamil-Bohouš (5), a Vaníček Petr-Matěj (5).

Tradičně se i na letošní CVVZ dotvářely udělovací listy nejrůznějších stupňů BL. Na slavnostním závěrečném ceremoniálu obdržel Čestný březový lístek br. Pavel Trantina-Goblin, původně českobudějovický skautík a dnes předseda České rady dětí a mládeže, a s dětmi v Třešti dlouhodobě pracující a CVVZ řídící Martin Paclík-Coody.

Pegas 19/11 2007

Zprávy z Březového lístku

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

2. května 2018
Aktualizace pyramidy – výzva Jsme si vědomi, že během let mohlo v pyramidě dojít k chybným, nedostatečným nebo duplicitním zápisům…..to se v takovém množství údajů stává……nicméně je potřeba občas provézt „jarní úklid“ a pokusit se vzniklé chyby napravit. Prosíme Vás tedy o kontrolu údajů osobních i Vaší organizace a nahlášení potřebných oprav. Všimnete-li si v pyramidě chybných nebo chybějících údajů a umíte nám s dohledáním údajů pomoci, napište mi, prosím………každá informace, obzvláště u starších nositelů, je pro nás velmi přínosná…. Děkujeme 😊
2. května 2018
Aktualizace pyramidy – změna Nově nebudeme aktualizovat pyramidu jednou za čas k nějakému datu, ale průběžně s každou nahlášenou změnou…….údaje v pyramidě tak budou stále živé a aktuální….. 😊

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: