Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Galén v ABC - Hadžiho vzpomínka

publikováno 27. února 2013

Zajímavým obdobím Galénova života je i jeho působení v časopise ABC.

Nastoupil k nám jako redaktor zpravodajství a zájmové činnosti na podzim roku 1960, právě jsme odstartovali hru s názvem "Volá vesmír". Začaly se tak rodit zájmové kluby ábíčka, které sice vycházely z myšlenek čtenářských klubů Jaroslava Foglara, ale přinášely dětem nové a bohatší možnosti činnosti, jak mimo tehdejší Pionýrskou organizaci ČSM, tak i v jejích kolektivech.
Nebylo snad lepšího člověka, který by tehdy dokázal zvládnout a realizovat naši organizátorskou činnost, nad Honzu Šimáně! Leckdy byl více v terénu než za redakčním stolem. A já si troufnu tvrdit, že právě tehdy a tady v časopisu ABC se započala Galénova cesta, kterou svou vzpomínkou připomněl svou vzpomínkou Břeťa Boháč. V ábíčku se mimo jiné zrodily JUNy, předchůdci Březových lístků, tady vznikla parta stovkařů - guvernérů, čili systém organizátorů a spolupracovníků na klubové činnosti. Z nich se později mnozí přidružili k činnostem a aktivitám, které Galén organizoval a rozvíjel. Nic na tom nezmění skutečnost, že jsme se po několika letech v názorech částečně rozešli a Honza z redakce ABC odešel.

Vlastislav Toman - Hadži
někdejší šéfredaktor ABC

Zprávy z Březového lístku

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

2. května 2018
Aktualizace pyramidy – výzva Jsme si vědomi, že během let mohlo v pyramidě dojít k chybným, nedostatečným nebo duplicitním zápisům…..to se v takovém množství údajů stává……nicméně je potřeba občas provézt „jarní úklid“ a pokusit se vzniklé chyby napravit. Prosíme Vás tedy o kontrolu údajů osobních i Vaší organizace a nahlášení potřebných oprav. Všimnete-li si v pyramidě chybných nebo chybějících údajů a umíte nám s dohledáním údajů pomoci, napište mi, prosím………každá informace, obzvláště u starších nositelů, je pro nás velmi přínosná…. Děkujeme 😊
2. května 2018
Aktualizace pyramidy – změna Nově nebudeme aktualizovat pyramidu jednou za čas k nějakému datu, ale průběžně s každou nahlášenou změnou…….údaje v pyramidě tak budou stále živé a aktuální….. 😊

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: