Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Březové lístky v publikaci k 100. výročí vzniku Československa

publikováno 20. listopadu 2018

Před několika málo dny jsme oslavili významné 100. výročí vzniku naší republiky, Jihomoravské město Ždánice vydalo v srpnu 2018 k 100. výročí vzniku Československa velmi zajímavou publikaci s názvem "Významné osobnosti a rodáci Ždánic".

Ke stažení:

Vážení přátelé, nositelé březových lístků i náhodní čtenáři těchto stránek! Před několika málo dny jsme oslavili významné 100. výročí vzniku naší republiky, Jihomoravské město Ždánice vydalo v srpnu 2018 k 100. výročí vzniku Československa velmi zajímavou publikaci s názvem "Významné osobnosti a rodáci Ždánic". Útlá knížka autorů Josefa Medřického (ČBL) a Josefa Chvíly (zlatý - 12.BL) obsahuje stručné medailonky a současné i dobové fotografie významných osobností, které svou prací ve svém období ovlivnily politické, společenské, kulturní i sportovní dějiny městečka Ždánic. Na 60 stránkách je uvedeno 579 jmen občanů. Z tohoto množství lidí je 59 nositelů Březového lístku. U těch, kteří jsou nositeli Březového lístku, je vždy uveden nejvyšší dosažený stupeň Březového lístku. Zkrátka je to zajímavé a inspirativní čtení, za které oběma autorům patří velké poděkování. Myslím, že knížka "Významné osobnosti a rodáci Ždánic" je první knihou v naší republice, která u lidí uvádí i to, že jsou nositeli Březového lístku. Snad budou naše ždánické přátele následovat další autoři knih i další obce a města, kde žijí a působí nositelé Březových lístků. Byl bych rád, kdyby obdobné publikace, propagující Březové lístky, vznikly třeba k jiným příležitostem nebo jen tak, pro dokumentaci vaší záslužné činnosti s dětmi a mládeží. Přeji Vám krásné dny ve Vašich družinách, oddílech i společenstvích. Břeťa Boháč (12) 15.listopad 2018

Zprávy z Březového lístku

12. září 2019

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND POŽÁDAL O REGISTRACI OCHRANNÉ ZNÁMKY BL Proč? Čtěte v našem rozhovoru zde.

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

2. května 2018
Aktualizace pyramidy – výzva Jsme si vědomi, že během let mohlo v pyramidě dojít k chybným, nedostatečným nebo duplicitním zápisům…..to se v takovém množství údajů stává……nicméně je potřeba občas provézt „jarní úklid“ a pokusit se vzniklé chyby napravit. Prosíme Vás tedy o kontrolu údajů osobních i Vaší organizace a nahlášení potřebných oprav. Všimnete-li si v pyramidě chybných nebo chybějících údajů a umíte nám s dohledáním údajů pomoci, napište mi, prosím………každá informace, obzvláště u starších nositelů, je pro nás velmi přínosná…. Děkujeme 😊

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: