Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

BL na třebíčské CVVZ

publikováno 23. listopadu 2013

Další celostátní velká výměna zkušeností (CVVZ) je za námi. Tentokrát proběhla v Třebíči a březový lístek tam opět našel své místo. Viditelné pro všech cca 700 účastníků bylo, že na osobní kartičce měl každý zobrazený symbol březového lístku a uvnitř číslo, které udávalo stupeň BL svého nositele. Navíc bylo možné si lístek vybarvit právě tou barvou, která tento stupeň zastupuje. No a ti, co se zatím s BL nesetkali, mohli alespoň zapátrat, co je to za symbol.

Odpovědí jim mohl být stánek BL sestaven z březových větví a viditelným nápisem www.brezovylistek.cz. Na stánku bylo možno prohlédnout si nejen kovové odznáčky BL, které si zájemci mohli rovnou zakoupit, ale také letáčky k této velké pedagogické hře. K dispozici byly barevné kartičky s tematikou BL, a letošní CVVZ přichystala i speciální tematické udělovací dekrety právě s logem a nádechem třebíčské CVVZ.

Měl jsem radost, že se u stánku zastavili nejen ti, co chtěli nakoupit BL, ale i ti, kteří o BL ještě neslyšeli. Myšlenka BL některé tak nadchla, že se hned ptali, jak mohou začít obdarovávat své přátele a ocenit je BL za práci s dětmi. A tak přímo v Třebíči vzniklo několik udělovacích dekretů. A některé z nich, spolu s těmi, které byly pečlivě připraveny již před začátkem CVVZ, našly své majitele. Při sobotním rituálu totiž Tatanka vyzval ty, kteří chtějí veřejně ocenit nové nositele, nebo udělit vyšší stupně BL, aby přišli na provizorní pódium a předali odznaky jednotlivých barev spolu s dekrety. Nejúžasnější okamžik asi nastal, když se jeden účastník vrhl dopředu s dekretem v ruce, aby někomu udělil BL, ale v ten okamžik někdo jiný přečetl právě jeho jméno a sám byl BL oceněn.

A tak opět BL zase trochu více pronikly mezi ty, kteří se pohybují kolem práce s dětmi a toto ocenění si určitě zaslouží, nebo alespoň někdo v jejich okolí.

Kromě BL jsme samozřejmě ve stánku umístěném naproti info centru nabízeli a podávali informace i o žlutém kvítku. Je škoda, že ŽK, který Galén tak hodně propagoval, nám trošku upadá v zapomnění, ale věřím, že jeho sedm pravidel udělení si také třeba hlavně v té mladší generaci opět najde své místo.

Děkujeme tedy organizátorům letošní CVVZ, že nám umožnili šířit krásnou myšlenku březových lístků a umožnili nám a sami se podíleli na takové propagaci. Stejně tak za vzniklé "plastické" samolepky, které bylo možno si v info centru zakoupit ve všech devíti barvách základní řady stupňů březových lístků.

Zprávy z Březového lístku

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

2. května 2018
Aktualizace pyramidy – výzva Jsme si vědomi, že během let mohlo v pyramidě dojít k chybným, nedostatečným nebo duplicitním zápisům…..to se v takovém množství údajů stává……nicméně je potřeba občas provézt „jarní úklid“ a pokusit se vzniklé chyby napravit. Prosíme Vás tedy o kontrolu údajů osobních i Vaší organizace a nahlášení potřebných oprav. Všimnete-li si v pyramidě chybných nebo chybějících údajů a umíte nám s dohledáním údajů pomoci, napište mi, prosím………každá informace, obzvláště u starších nositelů, je pro nás velmi přínosná…. Děkujeme 😊
2. května 2018
Aktualizace pyramidy – změna Nově nebudeme aktualizovat pyramidu jednou za čas k nějakému datu, ale průběžně s každou nahlášenou změnou…….údaje v pyramidě tak budou stále živé a aktuální….. 😊

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: