Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Ze života

Sdružení S.T.A.N., jeho letní tábory a Březové lístky

publikováno 28. února 2007

"Blízko Strakonic, tam mezi lesy, na tom jihu Čech, máááme tábor lemovaný silnicíííí….."

Je to už dávno, kdy stával tábor lemovaný silnicí, jak říká táborová písnička "Bělčická" (mimochodem - dívkám, co ji tenkrát někdy kolem roku 1979 složily, je dnes přes čtyřicet let, mají své rodiny...). Původní tábor totiž ležel u rybníka Polívka a hájovny Vratečín, nedaleko vesničky Bělčice v jižních Čechách. Byl tam srub a louka a potůček a každý rok jeden, dva běhy letního tábora pro kluky a holky ze Žižkova i okolí.

Mimonští Junáci a Březové lístky

publikováno 28. února 2007

I v severočeské Mimoni se snažíme uplatňovat Svojsíkovy ideály a obohacovat "naše" chlapce a děvčata, ale i "dříve narozené" činností místních oddílů. Jsme přesvědčeni, že Junák chce a může být organizací, která na jedné straně prosazuje pevné morální hodnoty a na druhé straně moderní a přitažlivé způsoby a prostředky práce všech junáckých společenství. Vše s cílem vytvořit pro zájemce o skauting podmínky, aby v něm našli opravdové a spolehlivé kamarády, přitažlivá dobrodružství, špetku tajemna a spoustu nových znalostí a dovedností.

35 let táborů ve Ždánickém lese

publikováno 28. února 2007

1. července 1971 se necelé dvě desítky ždánických pionýrů utábořily na skládce dříví u studánky Bezdýnka ve Ždánickém lese. To byl náš první tábor. Spali jsme ve stanech na zemi na dekách a myli jsme se v potůčku, vytékajícím z Bezdýnky.

Přečtěte si starší články: 
 1 
 2 
 3 
 4 
 5 
 6 
 7 
   předchozí 

Zprávy z Březového lístku

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

2. května 2018
Aktualizace pyramidy – výzva Jsme si vědomi, že během let mohlo v pyramidě dojít k chybným, nedostatečným nebo duplicitním zápisům…..to se v takovém množství údajů stává……nicméně je potřeba občas provézt „jarní úklid“ a pokusit se vzniklé chyby napravit. Prosíme Vás tedy o kontrolu údajů osobních i Vaší organizace a nahlášení potřebných oprav. Všimnete-li si v pyramidě chybných nebo chybějících údajů a umíte nám s dohledáním údajů pomoci, napište mi, prosím………každá informace, obzvláště u starších nositelů, je pro nás velmi přínosná…. Děkujeme 😊
2. května 2018
Aktualizace pyramidy – změna Nově nebudeme aktualizovat pyramidu jednou za čas k nějakému datu, ale průběžně s každou nahlášenou změnou…….údaje v pyramidě tak budou stále živé a aktuální….. 😊

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: