Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Ze života

Přezdívky nositelů Březového lístku III. - tentokrát o kuriozitách

publikováno 7. června 2007

Při podrobnějším prohlížení Pyramidy se v ní snadno najde řada přezdívek, které jsou buď svým významem nebo zněním skutečně ojedinělé. Jejich výběr a posuzování je vždy samozřejmě subjektivní. Podle mého názoru mezi rarity nesporně patří:

Přezdívky nositelů Březového lístku II.

publikováno 1. června 2007


Akéla Bobr Krtek Lišák Míša Myšák Myška Pája Piškot Veverka


V prvním dílu tohoto příspěvku jsem se pokusil vylíčit, jak podnětný je soubor přezdívek, používaných nositeli Březového lístku, nositeli, kteří jsou evidováni v Desce cti. Oč bohatší by jejich výčet byl, pokud by mohl podchytit přezdívky i těch oceněných, kteří zatím z nejrůznějších důvodů v celostátní Pyramidě nejsou zapsáni.

Udělování Březových lístků na táborské Babiriádě

publikováno 25. května 2007

U příležitosti zahájení letošní Bambiriády v Táboře došlo i na udělování Březových lístků.

Přezdívky nositelů Březového lístku I.

publikováno 24. května 2007

"Vlajková loď" těchto internetových stránek, Pyramida - Deska cti, poskytuje nejen seznamy nositelů Březového lístku, ale může čtenáře donutit i k "bolestivému" přemýšlení. Nevěříš, čtenáři? Ale věř! Dokládám to osobní zkušeností.

Udělování březových lístků na zasedání "Velké Duhy" v Olomouci

publikováno 3. dubna 2007

Pro zvýšení povědomosti o pedagogické hře a o Březových lístcích jsme se rozhodli na zasedání Velké Duhy, které se koná pouze 1 x ročně udělit Březové lístky lidičkám, kteří si to za práci pro Duhu a pro děti opravdu zaslouží.

Březové lístky ve „Společenství Tuláků Olomouc“…aneb „Jak jsme objevili Velkou pedagogickou hru“

publikováno 3. dubna 2007

Mám-li něco napsat o historii BL v našem oddíle, musím nutně vzpomenout Galéna, který velice ovlivnil naše "Tulácké žití" na celých 17 let /od roku 1990/… Reagovala jsem tenkrát dost razantně na nějaké články v Mladém hlasateli, Galén mi odepsal, vyměnili jsme si názory a on mi nabídl spolupráci. A takhle jsme se dostali do klubového hnutí, poznali Galéna osobně, objevili jsme Velkou pedagogickou hru a následně i Duhu - sdružení dětí a mládeže, jejíž jsme členy dodnes… Byla to Galénova nenásilná agitace a um získat lidi, ukázat jim jiné možnosti, diskutovat, vysvětlovat, nadchnout a být takřka všudypřítomen.

Přečtěte si starší články: 
 1 
 2 
 3 
 4 
 5 
 6 
 7 
   předchozí  další 

Zprávy z Březového lístku

12. listopadu 2019

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o dění v hnutí kolem Březových lístků a CVVZ na tradiční setkání QUO VADIS, které se tentokrát bude konat v Českých Budějovicích v termínu 17. - 19. 1. 2020.
Více zde.

12. září 2019

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND POŽÁDAL O REGISTRACI OCHRANNÉ ZNÁMKY BL Proč? Čtěte v našem rozhovoru zde.

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: