Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Ze života

O aktualizaci Pyramidy

publikováno 5. prosince 2007

Pyramidu nositelů BL průběžně aktualizuje Zbyněk Jiroušek-Jerry výhradně podle přesných oznámení udělovatelů, správců místních Pyramid, případně nositelů.

O Březových lístcích na CVVZ 2007

publikováno 21. listopadu 2007

Ředitel CVVZ 2007 v Třešti, Martin Paclík-Coody se štábem, zavedli chvályhodnou novinku: na visačkovou jmenovku předtiskli obrys Březového lístku. Do něho si mohli jeho nositelé připíchnout svůj odznak, nebo alespoň vyznačit jeho barvu či stupeň. Organizátoři CVVZ také splnili přání účastníků letošního PONSu nositelů BL a vyhradili pro "infokoutek Březový lístek" nepřehlédnutelný prostor na okraji jeviště v jídelně. Na tzv. horizontu byl zavěšen výrazný transparent, na samém okraji jeviště byly vystaveny kartogramy Rozmístění nositelů BL v České republice: tzv. druhý z října 2006 na podlepené mapě 1:500.000 s dodatkovou tabulkou přírůstků počtu nositelů k 23/10 2007, kartogramy A4 za jednotlivé kraje a propagační letáčky. Poblíž nich celou sobotu zastával službu informátora Jerry-správce Desky cti, odpoledne a večer tam také prodával odznaky BL a Žlutého kvítku. U kartogramů se zastavilo zhruba 30 účastníků CVVZ.

Veni, vidi, redi

publikováno 21. listopadu 2007

Přišel jsem, viděl jsem, odšel jsem, řekl by Caesar Augustus, kdyby navštívil mýma očima letošní tzv. CVVZ.

Závěrečný táborák

publikováno 12. listopadu 2007

"Červená se, line záře, červená se, line záře…" Aha, holky už zpívají. Se zapálenou fakulí přicházím ke slibovému ohni. Je pár minut po půlnoci. Nejočekávanější chvíle na táboře. Do svého oddílu přijmeme nové sestřičky.

Březová placka

publikováno 17. října 2007

Různé stupně Březového lístku vlastní i četní ochránci přírody. Mezi ně zaslouženě patří i Mladí ochránci Jizerských hor ze ZO 36/02 Českého svazu ochránců přírody při Správě CHKO Jizerské hory Liberec. Dovedou skloubit tak potřebné romantické zážitky s ještě potřebnější prací ku prospěchu svých milovaných hor. Zajímavá je i jimi užívaná podoba ocenění Březovým lístkem, jak o tom vypráví následující příspěvek Březová placka.

O návštěvě u Galéna

publikováno 5. září 2007

Na jaře letošního roku se Galén přestěhoval z Prahy-Vršovic do Tábora, ke své dceři Dobromile a její rodině. Tím se přerušily naše velmi časté osobní kontakty.

Přečtěte si starší články: 
 1 
 2 
 3 
 4 
 5 
 6 
 7 
   předchozí  další 

Zprávy z Březového lístku

12. listopadu 2019

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o dění v hnutí kolem Březových lístků a CVVZ na tradiční setkání QUO VADIS, které se tentokrát bude konat v Českých Budějovicích v termínu 17. - 19. 1. 2020.
Více zde.

12. září 2019

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND POŽÁDAL O REGISTRACI OCHRANNÉ ZNÁMKY BL Proč? Čtěte v našem rozhovoru zde.

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: