Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Ze života

Galén na oslavách 20ti let Duhy

publikováno 11. února 2010

Galén s námi pobyl 27. 11. 2009, při pátečním slavnostním večeru, u příležitosti oslav 20ti let Duhy. Byl v dobrém rozpoložení, pozdravil přítomné reprezentanty Duhy a postupně jsme si s ním během večera povídali.

Malá vs. Velcí

publikováno 1. září 2008

Nestává se mi to často, ale občas k tomu dojde, že začnu přemýšlet. Tentokrát se to týkalo blížící se bombastické akce Luďas. Věděla jsem už velmi dobře, co tato akce znamená - zorganizovat nějaký závod a dobře se pobavit. Začalo mi vrtat hlavou ale úplně něco jiného, a to večerní táborák. Jo jistě, zpívají se písničky, hrají se scénky a lidé se sbližují. Je tu ale ještě jeden ceremoniál hned v začátku táboráku - předávání Březových lístků.
Tak koho letos navrhneme? Hlavou mi lítalo několik jmen, hlavně mých vrstevníků. Když jsem ale z paměti vylovila i lidi staršího data narození, padli mi na mysl ti naši dva modroocí blonďáci, Kuchťa s Ferdou. Naskočila mi husina, když jsem si jen představila, jakou by to dalo práci těm dvěma udělit březák. "Ale co, nějak to zvládnu!", říkala jsem si. Přece jen jsem se ale narodila v jiném desetiletí než ti kluci, tudíž jsem si začala říkat, jestli to není hloupé, aby takové mrně jako já udělovalo sedmý stupeň "dospělákům". Problémek byl ale vyřešen velmi rychle, poněvadž jsem okamžitě kontaktovala Nea, který mi po zvažování všech pro a proti nápad odsouhlasil. Úkol zněl jasně: Neo sežene odznaky a já se postarám o ten zbytek. No jo, ale mělo to pár háčků. Kdo shání březové lístky a dekrety? Kuchťa. Proč? Protože je strážce pyramidy v Ostravě. Kdo tiskne veškeré diplomy a dekrety? Ferda. Co z toho plyne? Hodně práce navíc a hlavně nic neprozradit - to mi dělalo největší problém.

Galén na táborské Bambiriádě

publikováno 28. května 2008

Obdobně jako ve 34 českých obcích proběhla letos Bambiriáda i v jihočeském Táboře, a to již po páté.

V Praze vznikla rada dětí a mládeže

publikováno 29. dubna 2008

Praha se konečně také dočkala své krajské rady, kterou po ročním jednání v duchu přátelství rozrůzněných založilo šest ustavujících sdružení.

Jak mě Březový lístek změnil

publikováno 6. ledna 2008

Tento článek je výňatek z eseje, která byla napsána v říjnu 2007 za účelem splnění čekatelské zkoušky, jednoho ze stupňů skautského vzdělávacího systému.

Podrobnosti k Pyramidě

publikováno 5. prosince 2007

Proč zrovna Pyramida? Jaká je její historie? Jsou údaje v Pyramidě přesné?

Přečtěte si starší články: 
 1 
 2 
 3 
 4 
 5 
 6 
 7 
   předchozí  další 

Zprávy z Březového lístku

12. listopadu 2019

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o dění v hnutí kolem Březových lístků a CVVZ na tradiční setkání QUO VADIS, které se tentokrát bude konat v Českých Budějovicích v termínu 17. - 19. 1. 2020.
Více zde.

12. září 2019

GALÉNŮV NADAČNÍ FOND POŽÁDAL O REGISTRACI OCHRANNÉ ZNÁMKY BL Proč? Čtěte v našem rozhovoru zde.

1. srpna 2018

V termínu od 10.-26.8.2018 nebude z důvodu dovolené probíhat distribuce BL ani aktualizace pyramidy. Všechny objednávky a hlášenky budou postupně zpracovány až po 27.8.2018. Děkujeme za pochopení :)

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání: