Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Osobnosti BL

Jitka Vokurková – Želva (8)

publikováno 5. září 2011

Narozena 19.3.1971 v Přerově.
Co se týká přezdívky, tak tu dostala přibližně ve věku 8 let ve 12. oddíle táborníků na první výpravě. Měla na zádech relativně velký batoh a při výstupu na kopec ostatním připomínala želvu a tak jí ta přezdívka již zůstala.

Jiří Riki Řeháček – Bílý Riki (8) z Tábora

publikováno 19. dubna 2011

* 15. června 1957

Definovat jej lze jednoduše: Skautem jednou - skautem navždy. Skauting má v krvi, je v rodině už třetí skautskou generací, protože jeho děda Josef začínal v roce 1914, jeho rodiče také skautingu obětovali kus svého života. Je otcem tří dětí a dědečkem tří vnoučat. Jeho nejmladší syn Jiří (1988) je také skautem/roverem - 4. skautská generace.

Josef Chvíla – Červánek (11)

publikováno 16. března 2010

"Přezdívku Červánek jsem získal v roce 1966. Bylo to na srazu čtenářských klubů u zatopeného lomu Modrá voda za obcí Záhorovice . V sobotní večer pozvolna čtyři palivci zapálili fakulemi slavnostní hra-nici. Oheň vzplál. Dozněla píseň Červená se line záře ……….Sdělil jsem: Považuji slavnostní táborový oheň za zapálený. Nikdo si však nesedal. Ze tmy vystoupila Anička Vavřičková - Anka z Lipova a Zde-něk Basovník - Sane z Nedakonic. V ruce měli velikou březovou kůru a četli z ní: Jožko, udělujeme Ti trampskou přezdívku Červánek. Budeme Ti říkat Červánku, protože se na nás všechny stále usmíváš a za ranních červánku s námi vítáš vycházející slunce. Převzal jsem březovou kůru s uvedeným textem asi z 80 podpisy účastníků srazu na Modré vodě u zatopeného lomu.. Přezdívku Červánek tak používám již 44 let", říká sám Josef Chvíla.

Miroslav Hrabinec - Nemo (12)

publikováno 25. listopadu 2009

* 13. 7. 1953

Mládenec Mirek dospíval v době, kdy stále méně obyvatel Československa považovalo tehdejší společenské poměry za dobré, nebo dokonce nejlepší. Namísto přirozené touhy po přátelství a kamarádství byla dětem a mládeži vštěpována třídní nenávist, uctívání klamů a poklonkování Příteli nejvěrnějšímu. Proto trempík Mirek okamžitě, jak to bylo možné (v r. 1967), se stal členem Junáka.

Aleš Cepek - Kšanďák (10)

publikováno 29. května 2009

* 6.8.1969 ve Vlašimi

Čtenáři internetových stránek Březový lístek mohou z údajů Desky cti snadno zjistit, že humorně znějící přezdívka Kšanďák je v nich ojedinělá. Malý Aleš ji získal již v dětských letech, v roce 1981, při výpravě oddílu TOM Střelka z Přerova do Půlčínských skal. Jistě by stálo za to si přímo od něho vyslechnout, zač ji tenkrát dostal. Kšanďák ovšem vydatně vyrostl, ale svým oddílovým a skautským ideálům zůstal a zůstává věrný dosud. Za občanské povolání si zvolil dráhu obchodního manažera a žije v Přerově. Je ve svém modrém skautském kroji, ale i v tričku Březového lístku, nepřehlédnutelným účastníkem mnoha akcí.

Karel Hoffmann - Korak (7)

publikováno 7. května 2009

* 18. 4. 1963 v Žatci
mezi výrazné osobnosti BL nepochybně patří. Je to podsaditý chlap, který se umí ohánět nejen ve svých povoláních, ale který neváhal věnovat svůj volný čas dětem a "puberťákům", jejich nevnucované sebevýchově v klubovnách, na hřištích a v přírodě.

Přečtěte si starší články: 
 1 
 2 
 3 
   další 

Zprávy z Březového lístku

16. prosince 2017

Dnes se v Olomouci sešla Správní rada Galénova nadačního fondu, aby zvolila nové vedení na následující tři roky.

Staronová správní rada bude fungovat ve složení:

Jan Burda - Tatanka - předseda

Jan Navrátil - Betmen - místopředseda

Blanka Molly Zaňková - hospodář

a členové Kateřina Palová - Katóba, Ludmila Pohanková - Kolčava a Břeťa Boháč.

Revizora bude dělat Jarka Schmidtová - Syslice.

Všichni se těšíme na práci pro hnutí Březových lístků a CVVZek...

23. listopadu 2017

Dnes jsme kompletně aktualizovali desku cti.

Velice se omlouváme, ale je velmi problematické někdy správně pyramidu aktualizovat. Způsoby, jakými změny někteří hlásí, jsou na úrovni náhodného bušení šimpanzů do klávesnice...

Moc prosíme, věnujte nahlašování MAXIMÁLNÍ pozornost.

Velmi předem děkujeme

9. září 2017

Jsme nuceni upravit ceny BL :o(

Proč měníme cenu odznaků BL?

Jedním z hlavních úkolů Galénova nadačního fondu je pečovat o fenomén Březových lístků. Tedy především zajišťovat výrobu odznaků, jejich distribuci, evidenci nositelů, propagaci atd. Naším dlouhodobým cílem je, aby tato činnost nesnižovala základní jmění GNF - tedy aby nebyla ztrátová.

Více v článku...ZDE

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání:

Nepřehlédněte

Galénovo místo posledního odpočinku

Všem zájemcům přinášíme informaci o umístění Galénova hrobu...