Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Osobnosti BL

Jitka Vokurková – Želva (8)

publikováno 5. září 2011

Narozena 19.3.1971 v Přerově.
Co se týká přezdívky, tak tu dostala přibližně ve věku 8 let ve 12. oddíle táborníků na první výpravě. Měla na zádech relativně velký batoh a při výstupu na kopec ostatním připomínala želvu a tak jí ta přezdívka již zůstala.

Jiří Riki Řeháček – Bílý Riki (8) z Tábora

publikováno 19. dubna 2011

* 15. června 1957

Definovat jej lze jednoduše: Skautem jednou - skautem navždy. Skauting má v krvi, je v rodině už třetí skautskou generací, protože jeho děda Josef začínal v roce 1914, jeho rodiče také skautingu obětovali kus svého života. Je otcem tří dětí a dědečkem tří vnoučat. Jeho nejmladší syn Jiří (1988) je také skautem/roverem - 4. skautská generace.

Josef Chvíla – Červánek (11)

publikováno 16. března 2010

"Přezdívku Červánek jsem získal v roce 1966. Bylo to na srazu čtenářských klubů u zatopeného lomu Modrá voda za obcí Záhorovice . V sobotní večer pozvolna čtyři palivci zapálili fakulemi slavnostní hra-nici. Oheň vzplál. Dozněla píseň Červená se line záře ……….Sdělil jsem: Považuji slavnostní táborový oheň za zapálený. Nikdo si však nesedal. Ze tmy vystoupila Anička Vavřičková - Anka z Lipova a Zde-něk Basovník - Sane z Nedakonic. V ruce měli velikou březovou kůru a četli z ní: Jožko, udělujeme Ti trampskou přezdívku Červánek. Budeme Ti říkat Červánku, protože se na nás všechny stále usmíváš a za ranních červánku s námi vítáš vycházející slunce. Převzal jsem březovou kůru s uvedeným textem asi z 80 podpisy účastníků srazu na Modré vodě u zatopeného lomu.. Přezdívku Červánek tak používám již 44 let", říká sám Josef Chvíla.

Miroslav Hrabinec - Nemo (12)

publikováno 25. listopadu 2009

* 13. 7. 1953

Mládenec Mirek dospíval v době, kdy stále méně obyvatel Československa považovalo tehdejší společenské poměry za dobré, nebo dokonce nejlepší. Namísto přirozené touhy po přátelství a kamarádství byla dětem a mládeži vštěpována třídní nenávist, uctívání klamů a poklonkování Příteli nejvěrnějšímu. Proto trempík Mirek okamžitě, jak to bylo možné (v r. 1967), se stal členem Junáka.

Aleš Cepek - Kšanďák (10)

publikováno 29. května 2009

* 6.8.1969 ve Vlašimi

Čtenáři internetových stránek Březový lístek mohou z údajů Desky cti snadno zjistit, že humorně znějící přezdívka Kšanďák je v nich ojedinělá. Malý Aleš ji získal již v dětských letech, v roce 1981, při výpravě oddílu TOM Střelka z Přerova do Půlčínských skal. Jistě by stálo za to si přímo od něho vyslechnout, zač ji tenkrát dostal. Kšanďák ovšem vydatně vyrostl, ale svým oddílovým a skautským ideálům zůstal a zůstává věrný dosud. Za občanské povolání si zvolil dráhu obchodního manažera a žije v Přerově. Je ve svém modrém skautském kroji, ale i v tričku Březového lístku, nepřehlédnutelným účastníkem mnoha akcí.

Karel Hoffmann - Korak (7)

publikováno 7. května 2009

* 18. 4. 1963 v Žatci
mezi výrazné osobnosti BL nepochybně patří. Je to podsaditý chlap, který se umí ohánět nejen ve svých povoláních, ale který neváhal věnovat svůj volný čas dětem a "puberťákům", jejich nevnucované sebevýchově v klubovnách, na hřištích a v přírodě.

Přečtěte si starší články: 
 1 
 2 
 3 
   další 

Zprávy z Březového lístku

4. února 2018

K dnešnímu dni byla aktualizována pyramida nositelů BL.

17. ledna 2018

Dovolujeme si pozvat všechny zájemce o dění v hnutí kolem Březových lístků a CVVZ na tradiční setkání QUO VADIS, keré se tentokrát bude konat v Hlinsku v termínu 23. - 25. 2. 2018.
Více zde.

16. prosince 2017

Dnes se v Olomouci sešla Správní rada Galénova nadačního fondu, aby zvolila nové vedení na následující tři roky.

Staronová správní rada bude fungovat ve složení:

Jan Burda - Tatanka - předseda

Jan Navrátil - Betmen - místopředseda

Blanka Molly Zaňková - hospodář

a členové Kateřina Palová - Katóba, Ludmila Pohanková - Kolčava a Břeťa Boháč.

Revizora bude dělat Jarka Schmidtová - Syslice.

Všichni se těšíme na práci pro hnutí Březových lístků a CVVZek...

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

  • Junák
  • Duha
  • A-TOM
  • Klub českých turistů
  • Zálesák
  • Pionýr
  • Naturo
  • ČSOP
  • a mnohých dalších
Hledání:

Nepřehlédněte

Galénovo místo posledního odpočinku

Všem zájemcům přinášíme informaci o umístění Galénova hrobu...