Březový lístek

Oceňování činnosti s dětmi a mládeží

Informace o projektu

Na území bývalého Československa existuje živé neformální hnutí Přátelství rozrůzněných, které vznikalo od roku 1965, v rámci něhož se pravidelně setkávají nositelé Březových lístků. V poslední době jsme při těchto setkáních rozpoznali problém, který se opakuje v mnoha organizacích a který destabilizuje jejich činnost - je jím nepřipravenost pro generační výměnu ve vedení organizací, spolků i neformálních seskupení. Dalším problémem, k jehož řešení by mezigenerační učení mělo přispět, je stále se zmenšující zájem mladých lídrů NNO podílet se na vzniku dlouhodobých koncepcí. To mnohdy vede buď k práci spolků zcela bez koncepce, nebo ke vzniku těchto koncepcí tzv. "od stolu", bez podílu cílové skupiny. Považujeme za důležité, aby starší generace měla možnost předat své zkušenosti s vytvářením těchto koncepcí generaci mladší.

Z těchto důvodů jsme se rozhodli pro uspořádání série přeshraničního československého vzdělávání vůdců. Tento záměr byl finančně podpořen grantem z programu Erasmus+. Díky tomu můžeme pozvat velmi zkušené lídry starší generace - nositele vysokých stupňů Březových lístků - a současně zástupce nastupující mladé generace z obou států. Pod vedením zkušených lektorů budeme společně hledat model fungování mládežnické organizace, který umožní přiměřený podíl na vedení všem generacím vůdců.

V rámci projektu plánujeme během dvou let uspořádat 4 víkendová setkání, která budou probíhat paralelně s tradičními akcemi:

 • CVVZ v Chrudimi (13. - 15. listopadu 2015)
 • QuoVadis v Jihlavě (22. - 24. ledna 2016)
 • CVVZ v Jihlavě (11. - 13. listopadu 2016)
 • QuoVadis v Šumperku (20. - 22. ledna 2017)

Zprávy z Březového lístku

16. prosince 2017

Dnes se v Olomouci sešla Správní rada Galénova nadačního fondu, aby zvolila nové vedení na následující tři roky.

Staronová správní rada bude fungovat ve složení:

Jan Burda - Tatanka - předseda

Jan Navrátil - Betmen - místopředseda

Blanka Molly Zaňková - hospodář

a členové Kateřina Palová - Katóba, Ludmila Pohanková - Kolčava a Břeťa Boháč.

Revizora bude dělat Jarka Schmidtová - Syslice.

Všichni se těšíme na práci pro hnutí Březových lístků a CVVZek...

23. listopadu 2017

Dnes jsme kompletně aktualizovali desku cti.

Velice se omlouváme, ale je velmi problematické někdy správně pyramidu aktualizovat. Způsoby, jakými změny někteří hlásí, jsou na úrovni náhodného bušení šimpanzů do klávesnice...

Moc prosíme, věnujte nahlašování MAXIMÁLNÍ pozornost.

Velmi předem děkujeme

9. září 2017

Jsme nuceni upravit ceny BL :o(

Proč měníme cenu odznaků BL?

Jedním z hlavních úkolů Galénova nadačního fondu je pečovat o fenomén Březových lístků. Tedy především zajišťovat výrobu odznaků, jejich distribuci, evidenci nositelů, propagaci atd. Naším dlouhodobým cílem je, aby tato činnost nesnižovala základní jmění GNF - tedy aby nebyla ztrátová.

Více v článku...ZDE

Anketa

V tuto chvíli žádná anketa neprobíhá.

Nositelé březového lístku

Březové lístky se udělují ve všech krajích ČR i na Slovensku. Mezi jejich nositele patří také členové těchto organizací:

 • Junák
 • Duha
 • A-TOM
 • Klub českých turistů
 • Zálesák
 • Pionýr
 • Naturo
 • ČSOP
 • a mnohých dalších
Hledání:

Nepřehlédněte

Galénovo místo posledního odpočinku

Všem zájemcům přinášíme informaci o umístění Galénova hrobu...